مدیران منابع آب و شرکت بهره برداری مغان از اطلاع رسانی گسترده و هماهنگی با نهادها و ارگان های ذیربط در خصوص ممنوعیت انجام کشت دوم در شبکه مغان خبر دادند؛

مدیران منابع آب و شرکت بهره برداری مغان از اطلاع رسانی گسترده و هماهنگی با نهادها و ارگان های ذیربط در خصوص ممنوعیت انجام کشت دوم در شبکه مغان خبر دادند؛
به دلیل خشکسالی شدید وکمبود بارشها درحوضه آبریز ارس، کشاورزان عزیز شبکه آبیاری مغان، از کشت دوم در تابستان خودداری نمایند

امور منابع آب مغان و شرکت بهره برداری از شبکه آبیاری و زهکشی مغان با توجه به وضعیت منابع آب شبکه و کاهش شدید بارندگی و افزایش دما و وقوع خشکسالی و در نتیجه کاهش آب ورودی و حجم ذخیره سدهای مخزنی درحوضه آبریز رودخانه ارس، طی نصب بنر و ارسال پیامک و پخش بروشور و اطلاعیه در سطح شهرستان ها و بخش ها و روستاهای محدوده شبکه مغان از زارعین شبکه آبیاری و زهکشی مغان درخواست نمودند، ضمن صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت آب، از هرگونه برنامه ریزی برای انجام کشت دوم در تابستان سال جاری خودداری نمایند.

مهندس احمد نژاد مدیر منابع آب و مهندس وثوقی مدیر عامل شرکت بهره برداری مغان همچنین  ضمن دیدار با  ائمه‌ جمعه شهرستان های پارس آباد ، بیله سوار و پارس آباد و بخش جعفر آباد و ارائه گزارش از وضعیت منابع آبی و اقدامات انجام گرفته در خصوص مسائل مختلف شبکه در باره ممنوعیت کشت دوم در سال زراعی جاری به گفتگو پرداختند.
مدیران منابع آب و شرکت بهره برداری مغان اعلام نمودند در خصوص ممنوعیت کشت دوم با فرمانداران و مدیران جهاد شهرستان های پارس آباد ، بیله سوار و اصلاندوز نیز هماهنگی لازم به عمل آمده است.
امروز روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۰۳/۲۱ در نماز جمعه شهرستان های پارس آباد و بیله سوار و اصلاندوز اطلاعیه ممنوعیت کشت دوم در بین نمازگزاران پخش و متن اطلاعیه قرائت گردید.
حجت الاسلام باقر بنابی امام جمعه شهرستان پارس آباد در خطبه های نماز جمعه  از نمازگزاران خواست ضمن صرفه جویی در مصرف آب از انجام کشت دوم خودداری نمایند. 
گفتنی است به دلیل کاهش شدید بارش ها در سال آبی جاری و حادث شدن خشکسالی در منطقه و کاهش رواناب ها به خصوص کاهش حجم آب ورودی به سدها، اغلب کشور و منطقه در حال حاضر در خشکسالی به سر می برند و تامین آب شرب، زیست محیطی، صنعت و کشاورزی و خدمات به دغدغه اصلی مسئولان ملی و استانی تبدیل شده است.
برای گذر از این شرایط و عبور از خشکسالی و مدیریت شرایط کم آبی، بیش از پیش نیاز است مردم و مسئولان در کنار یکدیگر، تلاش و مشارکت جمعی نمایند تا با کمترین خسارت، وضعیت خشکسالی و کمبود منابع آب مدیریت شود.

 

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ۲۱:۲۸
روابط عمومی شرکت بهره برداری مغان |
تعداد بازدید : ۵۳
کد خبر : ۱۴۹

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید